PIERWSZA ZASADA SKUTECZNEJ SPRZEDAŻY

Klient uwielbia kupować.

Jak sprawić by wybrał Twój produkt?

W swojej wieloletniej pracy na stanowisku Przedstawiciela Handlowego zauważyłem, że ludzie uwielbiają kupować. I zawsze znajdą pieniądze na coś co ich fascynuje i chcieliby mieć lub doświadczyć. Po prostu, Twój produkt musi dać im korzyść. To takie pozytywne uczucie wewnątrz nas. Przypomnij sobie jak się czułeś gdy zakupiłeś np. swój pierwszy samochód, piękny garnitur, nowe meble do domu, a nawet telefon czy krem do twarzy, który rozwiązał problem trądziku.

Jeśli teraz czytasz ten artykuł, to znaczy że interesujesz się sprzedażą i chciałbyś wiedzieć jak dotrzeć do swoich potencjalnych klientów oraz jak sprawić by wybrali oni właśnie produkt który Ty lub Twoja firma oferujecie.

Postanowiłem podzielić się z Tobą swoją wiedzą oraz wieloletnim doświadczeniem sprzedażowym. Doświadczenie to nabyłem zarówno w kraju jak i za granicą. Pracując na stanowisku Handlowca, zarówno w wielkich korporacjach typu PZU czy Orange Polska, jak i w mniejszych lokalnych firmach rodzinnych.

Ponieważ szanuję swój jak i Twój czas, przejdę teraz od razu do sedna.

Pierwszą zasadą skutecznej sprzedaży jest – Profilowanie Klienta.

Jeśli masz już produkt który sprzedajesz, to pewnie masz również swój plan jak dotrzeć do klienta. Niestety, wiele firm lub właścicieli biznesów nie profiluje swoich potencjalnych nabywców. Na pytanie, komu będziesz sprzedawał swój produkt? Odpowiadają często że “wszystkim” 🙂 Jest to bardzo duży błąd, ponieważ:

  1. W ten sposób firmy wydają zbyt dużo pieniędzy na dotarcie do swoich klientów, często “ przepalając ” budżet.
  2. Stwarzają negatywną opinię na swój temat. Przecież nikt z nas nie lubi ani przysłowiowych “domokrążców”, ani też często nachalnych telemarketerów zapraszających na spotkania.
  3. Zdarza się również, że klient który nie został wcześniej właściwie sprofilowany, nawet po zakupie produktu będzie chciał go zwrócić.

Są to oczywiście sytuacje których można uniknąć stosując właściwe profilowanie. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat właściwego profilowania, zapraszam do konsultacji telefonicznych.

http://www.pozytywnafirma.pl/konsultacje


Kliknij w zdjęcie żeby przeczytać
Kliknij w zdjęcie żeby przeczytać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.